Skazany na śmierć

Skazany na śmierć
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Prison Break to serial amerykańskiej telewizji FOX mający premierę 29 sierpnia 2005 roku. Akcja serialu toczy się wokół wątku młodego człowieka (Lincoln Burrows) skazanego na karę śmierci za przestępstwo, którego nie popełnił. Jego brat, Michael Scolfield przygotowuje misterny plan uwolnienia niesłusznie skazanego Lincolna.

Większość akcji filmowano w więzieniu Joliet w stanie Illinois. Więzienie zamknięto w 2002 roku, Przyczyną były cięcia budżetowe oraz brak możliwości dostosowania budynków więzienia do wymagań współczesnego więziennictwa. Ekipa filmowa weszła na teren obiektu w 2005 roku, przemianowano “Więzienie Joliet (Joliet Prison)” na “Stanowy Zakład Karny Fox River(Fox River State Penitentiary)”, wszystkie sceny – cele, cela Lincolna, deptak, gabinet lekarski itp – zostały nakręcone w Joliet.

Sezon drugi kręcono głównie w okolicach Dallas jak i w samym mieście, jako że w sezonie drugim mamy głownie akcję w mieście. Lokacje położone w promieniu 30 minut od Dallas udawały różne miejsca i miasta amerykańskie. Ostatnie 3 odcinki filmowano w Pensacola, która udawała Panamę. Kręcenie każdego odcinka zajęło ok 8 dni i pozwoliło zarobić lokalnym społecznościon ok 1,4 miliona dolarów za odcinek. Dallas zarobiło na drugim sezonie serialu Skazany na smierc ok 50 milionów dolarów.

Każdy odcinek pierwszego sezonu zgromadził przed telewizorami średnio 9,2 milionów widzów. Na dane dotyczące drugiego sezonu trzeba jeszcze poczekać, jak się pojawią nie omieszkam o tym napisać. Wiadomo jedynie, że preierowy odcinek drugiego sezony miał nieco niższy wynik niż premierowy odcinek sezonu 1 (1 – 10,5 miliona widzów, 2 – 9,4 miliona widzów). Wszystko wskazuje jednak na to, że sezon 2 miał większą średnią widownię (np odcinek “Chicago” – 10,2 miliona). Oczywiście dane te dotyczą odcinków i widzów w stanach, przed telewizorami. Liczba widzów pobierających odcinki z internetu prawdopodobnie przerasta ww liczby.

Polecamy także nasze pozostałe wpisy:

about author

admin

related articles

Ankieta:

Czy Giżycko to ciekawe i dobre miejsce na czarter jachtów podczas urlopu czy wakacji?

View Results

Loading ... Loading ...

Kontakt:

Emailgrzesiek63(malpa)wp.pl
Tel(053) 361 83 90
MiastoKowary

Komentarze:

Najnowsze wpisy

Archiwa