Gry komputerowe

Gry komputerowe
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Idęą gry było,bawić i jednocześnie uczyć. Grając w gry komputerowe nie tylko spędzamy miło czas, ale i pewnym sensie uczymy się zagadnień z informatyki i programowania. Gra komputerowa jest jest programem /grą/kontrolowanym za pomocą komputera, w której gracze wpływają na obiekty widoczne na ekranie w celach rozrywkowych. Gra wideo to forma rozrywki, odnosząca się nie tylko do gier uruchamianych na komputerach osobistych, ale również na konsolach . W grach komputerowych określony jest cel i zasady gry, można też w niektórych przypadkach decydować o tym, co robić w granicach wirtualnego świata.Formalnie gry komputerowe i wideo nazywa się również rozrywką interaktywną.

Gry, mogą być robione według gatunków zależnie od mechaniki gry, atmosfery i innych czynników. Ostatnio gry komputerowe i wideo zaczęły zyskiwać dużą popularność, Większość wydawców wybiera stworzenie gry bazującej na wykorzystanych i sprawdzonych już metodach.
Tworzone są przez wydawców serie gier, w których wykorzystują często tych samych bohaterów, sytuacje, konflikty, ogólny klimat w kolejnych częściach serii. Większość gier umożliwia grę w kilka osób. Gry wieloosobowe umożliwiają grę z innymi graczami między innymi przez Internet.

Wartościami gier komputerowych i wideo są wartości rozrywkowe. Gry komputerowe i wideo używają połączenia grafiki trójwymiarowej, efektów specjalnych, sztucznej inteligencji, architektur, muzyki, efektów dźwiękowych, fabuły.
Potrzebną cechą gier jest Szybkość reakcji. Chociaż wiele gier, włączając sporty czy nawet gry karciane, zależy od szybkiej reakcji gracza, Gry komputerowe i wideo tworzą symulowany i wirtualny świat. Gry komputerowe są w dzisiejszym świecie coraz bardziej powszechne.
Gry logiczne są to wszystkie rodzaje gier jak pasjanse, brydż, szachy, domino itp. Gry fabularne przedstawiają splot jakiś zdarzeń, to: gry sportowe, symulatory (które dają złudzenie np. kierowania samochodem, samolotem, czołgiem itp.),komiksy,strategiczne,okrutne,
science-fiction. Istnieje rodzaj gier komputerowych o treści fantastycznej. Gry komputerowe są dziś ważnym elementem kultury masowej, zwłaszcza kultury mlodych ludzi.Na rynku programów komputerowych nie ma zbyt wielu gier typu edukacyjnego.
Gry niejednokrotnie stanowią jedyną możliwość spędzania czasu wolnego dzieci i młodzieży również osobom dorosłym. Gry są znakomitym przygotowaniem do funkcjonowania w świecie elektroniki i komputerów.
Gry są rozrywką, która bawi ludzi od najdawniejszych czasów.
Najczęściej spotykane gatunki gier to: przygodowe, gra fabularna (RPG),sportowe, wyścigowe, gry akcji, bijatyki, strzelanki,logiczne, symulacyjne, strategiczne.

Polecamy także nasze pozostałe wpisy:

about author

admin

related articles

Ankieta:

Czy Giżycko to ciekawe i dobre miejsce na czarter jachtów podczas urlopu czy wakacji?

View Results

Loading ... Loading ...

Kontakt:

Emailgrzesiek63(malpa)wp.pl
Tel(053) 361 83 90
MiastoKowary

Komentarze:

Najnowsze wpisy

Archiwa