Serwis internetowy

unikalne wpisy online

Co warto zobaczyć na Starym Kontynencie?

Być może przyroda kontynentu, który zamieszkujemy może wydawać się dla bardzo wielu nużąca, przynajmniej jeżeli porównywać Europę z Azją, to jednak nie można na pewno powiedzieć, że nasze miasta są w jakiś sposób gorsze od tych miast, które są zlokalizowane na innych kontynentach. Choć i z tą przyrodą wcale nie jest tak, że np. europejskie góry są mniej atrakcyjne – są gusta i guściki. Warto jednakże zastanowić się zatem co w istocie warto zobaczyć. Przede wszystkim skupmy się na miastach. Na początek oczywiście nasz kraj… Bardzo dobrym miejscem do odwiedzenia jest Kraków, Warszawa, lecz również chociażby Toruń.

Warto pojechać w Tatry oraz morze. Generalnie w Polsce raczej nie brakuje fajnych miejsc. Dla zwolenników zagranicznych wyjazdów można polecić wycieczki last minute do czeskiej Pragi. Trzeba napisać otwarcie, iż Praga jest ładnym miastem – wartym przynajmniej trzech dni intensywnego zwiedzenia. Warto jednak postarać się zostać w stolicy Czech trochę dłużej, aby mieć okazję chłonąć atmosferę tego miasta. Jeśli pod uwagę wziąć krótsze podróże, bardzo interesującym miejscem może być Czeski Krumlov. Zapewne niewielu ludzi zna tę miejscowość – naprawdę jedno z najbardziej magicznych miast w Europie.

Na uwagę zasługują również miasta położone w Niemczech. Zatem chociażby Berlin – zlokalizowany całkiem blisko polskiej granicy. Berlin to w tym momencie wielka metropolia, przecież to stolica Niemiec. Jednak w porównaniu do np. Hamburga, Berlin nie wygląda wcale na bogate miasto – przynajmniej jeśli wziąć w rachubę niemieckie realia. Rewelacyjnym miejscem na wycieczkę jest także Amsterdam – szczególnie stolica Holandii powinna spodobać się młodym osobom. Tego typu miast i miasteczek można wymieniać bardzo wiele. To doskonały dowód na to, że nie ma bardziej zróżnicowanego kontynentu, aniżeli Europa. To 100% pewnik.
źródło: creativehubgroup.pl, http://psiatv.pl, www.aofn.pl, www.firmaprzewozowagdansk.pl

Categories: Turystyka

Comments are closed.